5 výhod, ktoré vám prinesie minerálna fúkaná izolácia

Fúkaná izolácia SUPAFIL  je ideálnym riešením zateplenia stropov v domoch typu bungalov či ťažšie  prístupných povál pod šikmými strechami a úspešne sa využíva aj  v drevostavbách. Majitelia domov však často netušia, že „fúkať“ sa môžu  rôzne materiály. Pri výbere fúkanej minerálnej izolácie získate viac  výhod naraz. Prezradíme vám, ktoré to sú.

1. Tepelná izolácia bez medzier a tepelných mostov

Minerálna  fúkaná izolácia sa skutočne dostane aj do ťažko dostupných priestorov.  Pri aplikácii sa vytvorí súvislá izolačná vrstva, ktorá nie je  prerušovaná spojmi. Tak sa nevytvoria medzery a nevznikajú tepelné  mosty, čím je zabezpečená vysoká účinnosť. Úspora tepla sa pohybuje  okolo 30 % a investícia sa tak vráti na nižších účtoch za vykurovanie už  za 3 – 5 rokov.

2. Rýchle zateplenie bez odpadu

Rýchla aplikácia pri bežnej  prevádzke domácnosti, malé montážne otvory, nutné prípravné práce sa  znížia na minimum. Tým fúkaná minerálna izolácia úplne minimalizuje  náklady. Pri izolácii metódou fúkania navyše nevzniká takmer žiadny  odpad. Izolácia stropu bežného rodinného domu tak trvá 3 až 4 hodiny.

3. Skutočne ekologická izolácia

Na trhu síce nájdeme mnoho  fúkaných produktov pod názvom “ekologická izolácia” , toto označenie  však býva často sporné. Netreba sa uspokojiť skutočnosťou, že základ  izolácie je rastlinného pôvodu, vždy je potrebné zistiť aj ďalšie  pridané látky, ktoré izolácia obsahuje a hodnotiť ich z hľadiska vplyvu  na zdravie človeka. Medzi najznámejšie prídavky fúkaných izolácií patrí  napríklad kyselina boritá, borax alebo amónne soli. Minerálna fúkaná  izolácia Supafil žiadne pridané látky neobsahuje a to z nej robí naozaj  ekologický a zdravotne neškodný materiál.

4. Minerálna izolácia „nesadá“ a má menšiu spotrebu

Trieda  zosadania S1, teda sadanie menšie ako 1 % je ďalšou vlastnosťou, ktorá  Supafil odlišuje od ostatných fúkaných izolácií. Výrobcovia celulózových  izolácií uvádzajú sadavosť 15 – 20 %, čo si vyžaduje nafúkať  do konštrukcie až o 20 % viac materiálu ako pri minerálnej izolácii. Pre  dosiahnutie rovnakej úrovne tepelnej izolácie je treba o polovicu menej  materiálu pri Supafile, ako pri celulóze.

5. Nehorľavá a prievzdušná

Minerálna fúkaná izolácia je úplne  nehorľavá a teda odolná proti požiaru. Supafil je zároveň aj maximálne  prievzdušný a nenasiakavý.

Zaujalo vás
zateplenie Supafilom?

Kontaktuje nášho špecialistu:

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Cenová kalkulácia

KNAUF INSULATION 2024 | created by people in ARSYline