6 dôvodov, prečo si vybrať SUPAFIL

Zateplenie fúkanou minerálnou izoláciou je obľúbené pre svoju rýchlosť, jednoduchosť, ekologický materiál aj pre výhodné ceny.

1.

Nízky krov a nezateplený strop

Ak máte strechu, pod ktorú sa človek zmestí po štvornožky len veľmi ťažko alebo vôbec, je to zásadný dôvod pre výber zateplenia fúkanou izoláciu. Nad týmto šikovným spôsobom zateplenia stropu by mali uvažovať majitelia drevených a trámových stropov, nízkych väzníkových krovov, bungalovov, dvojplášťových plochých striech, pultových striech, ale aj dutých priečok. Donedávna sa tieto typy konštrukcií zatepľovali hlavne pomocou rolovaných izolácií, ale bol to zložitý proces, pri ktorom nebolo isté, či sa „rolka“ dostane na všetky miesta. Fúkaná minerálna izolácia Supafil sa aplikuje do daného priestoru pomocou špeciálneho prístroja, ktorý ho rozvlákni a následne ho poháňa vzduchom do hadice priamo na určené miesto. To odstraňuje množstvo problémov, ktoré vznikali pri izolácii staršími postupmi.

2.

Bez medzier a tepelných mostov

Nafúkaný materiál spoľahlivo zaizoluje aj problémové detaily a ťažko prístupné škáry okolo väzníkov, trámov, CD profilov na sadrokartónových stropoch, elektrických káblov či rozvodov rekuperácie. Tak sa vytvorí súvislá izolačná vrstva, nevznikajú medzery ani tepelné mosty, čím je zabezpečená vysoká účinnosť. V pultových strechách je v priestore medzi stropom a strešným plášťom odvetrávaná vzduchová medzera. Pohyb v takejto konštrukcii je obmedzený len na plazenie, no fúkaná izolácia rieši tento problém účinným spôsobom. Pri trámových stropoch zas nie je potrebné úplné vypratanie priestoru.

3.

Zateplenie bez odpadu za pár hodín

Fúkanie minerálnej izolácie sa vykoná rýchlo aj pri bežnej prevádzke domácnosti. Stačia len malé montážne otvory a nutné prípravné práce sa znížia na minimum. Pri práci nevzniká takmer žiadny odpad, prístroj, ktorý je na to potrebný, môže zostať vonku. Izolácia stropu bežného rodinného domu tak trvá asi 3 až 4 hodiny. Zateplenie fúkanou izoláciou sa navyše môže robiť v ktoromkoľvek ročnom období a bez ohľadu na počasie, teda aj za dažďa, sneženia či mrazu. Nevznikajú ani žiadne náklady na skladovanie, firma, ktorá realizuje zatepľovanie, privezie izoláciu v aute, spolu so strojom na fúkané izolácie.

4.

Rýchla návratnosť investície

Cez nezateplené stropy uniká približne 30 % tepla z domácnosti. Po zateplení fúkanou minerálnou izoláciou pri takejto úspore tepla sa investícia vráti na nižších účtoch za vykurovanie už do 5 rokov.

5.

Skutočne ekologická a prirodzene nehorľavá

Ak chcete zdravé zateplenie, mali by ste poznať aj pridané látky, ktoré izolácia obsahuje. Napríklad fúkaná celulóza je rastlinného pôvodu, je však horľavá a medzi jej najznámejšie prídavky patrí kyselina boritá, borax alebo amónne soli. Minerálna fúkaná izolácia Supafil sa vyrába z recyklovaného skla a kremičitého piesku a žiadne pridané látky neobsahuje. Je to 100 %-ne prírodný materiál bez spojiva, teda bez chemických prímesí, akými sú napr. spomaľovače horenia. Je úplne nehorľavá, ponúka najvyššiu protipožiarnu ochranu A1, ktorú nemá žiadny iný izolačný materiál. Je odolná voči vlhkosti, takže neplesnie. O jej vysokej kvalite vypovedajú aj získané prestížne certifikáty. Za vnútornú kvalitu vzduchu má Eurofins Gold od renomovanej medzinárodnej spoločnosti Eurofins, ktorý zaručuje splnenie prísnych noriem tykajúcich sa vylučovania emisií do interiéru a certifikát Declare Red List Free potvrdzuje, že SUPAFIL neobsahuje žiadnu zo zakázaných zdravotne závadných látok.

6.

SUPAFIL – minerálna fúkaná izolácia s najlepšou triedou sadania (S1) a menšou spotrebou

Trieda sadania S1, teda sadanie menšie ako 1 % je ďalšou vlastnosťou, ktorá Supafil odlišuje od ostatných fúkaných izolácií. Výrobcovia celulózových izolácií uvádzajú sadavosť 10 – 15 %, čo si vyžaduje pre dosiahnutie rovnakého efektu nafúkať do konštrukcie až o 15 % viac materiálu ako pri minerálnej izolácii. Supafil je zároveň aj maximálne priedušný a tak, ako všetky vláknité materiály, výborne izoluje hluk.

Zaujalo vás
zateplenie Supafilom?

Kontaktuje nášho špecialistu:

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Cenová kalkulácia

KNAUF INSULATION 2024 | created by people in ARSYline