Referencie

Zrubovej drevostavbe v srdci Slovenska dopriali prírodnú izoláciu

Skúsený stavbár dlho zvažoval, aký dom si pre seba postaví, nakoniec to vyhrala zrubová konštrukcia.
Aby nezabil blahodarné vlastnosti dreva, vybral si k tomu zateplenie stropu prírodnou fúkanou minerálnou izoláciou Supafil od Knaufinsulation.

Drevostavba izolovaná fúkanou izoláciou.

Majiteľ domu v Čiernom Balogu pracuje v stavebníctve a pri plánovaní svojho domu mal teda za sebou dostatok skúseností. Všetky druhy konštrukcií majú svoje výhody aj nevýhody, či už ide o murovaný dom, zrubový zo surovej guľatiny, alebo sendvič. Mne najviac sedela kombinácia klasiky a nových technologických postupov, preto som sa rozhodol pre zrubový dom z euro hranolov opracovaných CNC technológiou. Bol to pre mňa taký kompromis, hovorí majiteľ Miroslava. A ako s odstupom času dodáva, bola to správna voľba.


Nehorľavá izolácia Supafil v drevostavbe.
0cm Hrúbka
0deň Celkový čas
Izolácia stropu fúkanou minerálnou izoláciou Supafil.

Ako skúsený stavbár sa pustil do stavby svojho domu sám a hrubá stavba bola hotová asi za 4 týždne. Za ten čas boli postavené obvodové steny, zakrytá strecha a izoláciu stropu v hrúbke 40 cm nafúkala za jeden deň firma Izolácie MLP.

Radíme

Majitelia bývajú v dome už tretí rok a s tepelnou pohodou sú spokojní. Napriek tomu, že dom leží na slnečnom mieste, kde v lete býva horúčava, vo vnútri je príjemná klíma. Je to vďaka drevenej konštrukcii a dostatočnej izolácii. Drevené steny sa správajú inak ako murovaná v zime je to veľmi príjemné. Stačí nám podlahové kúrenie, pec na pelety a máme vystarané, dodáva majiteľ.

Realizácia fúkanej izolácie: Izolácie MLP 
Minerálna fúkaná izolácia: Knauf Insulation

Drevostavba izolovaná ekologickými materiálmi.

Zaujalo vás
zateplenie Supafilom?

Kontaktuje nášho špecialistu:

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Cenová kalkulácia

KNAUF INSULATION 2024 | created by people in ARSYline