Referencie

Starší rodinný dom obnovili s citom: Priznali stropné trámy a zateplili prírodnou izoláciou

Rodinný dom v obci Báhoň na južnom Slovensku prešiel kompletnou rekonštrukciou, no majiteľ chcel zachovať prvky pôvodnej sedliackej architektúry.
Pri krásnom trámovom strope tak využil na zateplenie ekologickú minerálnu fúkanú izoláciu, ktorá nenarušila jeho statiku.

Starší rodinný dom obnovili s citom: Priznali stropné trámy a zateplili prírodnou izoláciou

Trámový strop
pred rekonštrukciou

Trámový strop
po rekonštrukcii

Pri zatepľovaní trámového stropu nie je potrebné žiadne veľké sťahovanie alebo stavebné úpravy. Stačí stredom povaly otvoriť záklop na šírku približne 25 – 30 cm. Do otvoru sa zasunie hadica a dutý priestor sa vyplní fúkanou izoláciou. Klasický spôsob zatepľovania je v porovnaní s fúkanou izoláciou oveľa prácnejší. Majiteľ si vybral fúkanú minerálnu izoláciu Supafil z prírodných minerálnych vlákien, nehorľavú aj bez pridaných látok. Najprv sme uvažovali o fúkanej celulóze, ale obávali sme sa, že by sa pri nej horšie pracovalo s vlhkosťou, vysvetľuje majiteľ.

Trámový strop
pred rekonštrukciou

Trámový strop
po rekonštrukcii

Na strope boli priznané a obnovené nádherné pôvodné trámy a majiteľ chcel zachovať pochôdznu podlahu po celej ploche domu, preto sa vytvoril rošt a následne sa položila nová podlaha z dosák. Majitelia v dome bývajú už vyše roka a s izoláciou sú spokojní. Okrem tepelného komfortu sa im tiež citeľne znížila hlučnosť z ulice. Je to starý dom, no tento izolačný materiál mu neublíži, je ľahší ako pôvodná hlina,“ dodáva majiteľ.

Realizácia fúkanej izolácie: Izolácie MLP

Zaujalo vás
zateplenie Supafilom?

Kontaktuje nášho špecialistu:

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Cenová kalkulácia

KNAUF INSULATION 2023 | created by people in ARSYline