Výhody Supafilu

01

Dostane se všade

Pri správnej aplikácií dokáže vyplniť akýkoľvek priestor a tvar. Prispôsobí sa podkladu. Nafúkavaný materiál spoľahlivo zaizoluje aj problémové detaily a ťažko prístupné miesta. Najlepšie to oceníte vo väzníkových krovoch, okolo CD profilov či elektrických káblov na sadrokartónových stropoch.

02

Žiadne tepelné mosty

Pri aplikácii sa vytvorí súvislá izolačná vrstva, ktorá nie je prerušovaná spojmi. Takto sa nevytvoria medzery a nevznikajú tepelné mosty, preto má vysokú účinnosť. Úspora tepla sa pohybuje okolo 30% a investícia sa tak vráti na nižších účtoch za vykurovanie už za 3-5 rokov.

03

Doma vás neobmedzí

Stroj na fúkanie dokáže zaizolovať strop bežného rodinného domu za 3 až 4 hodiny a pri bežnej prevádzke domácnosti. Potrebné sú len malé otvory do stropu, čím sa znížia prípravné práce i náklady na minimum.

04

Je naozaj ekologický

Na trhu je množstvo fúkaných produktov označovaných ako „ekologická izolácia", toto označenie však býva často diskutabilné. Netreba sa uspokojiť s tým, že je základ izolácie rastlinného pôvodu. Vždy treba brať do úvahy aj ďalšie pridané látky a hodnotiť ich z hľadiska ich vplyvu na zdravie človeka.

Medzi najznámejšie prídavky fúkaných izolácii patrí napríklad kyselina boritá, borax alebo amónne soli. Minerálna fúkaná izolácia Supafil žiadne pridané látky neobsahuje. To z nej robí skutočne ekologický a zdravotne nezávadný materiál. Je  ekologická nie len k ľuďom, ale aj k prírode.

05

Supafil dýcha

Minerálna vlna dobre prepúšťa vodné pary cez konštrukciu a preto je ideálna aj pri stavbách s vlhkými stenami. Zakrytie takýchto povrchov nepriedušným materiálom by spôsobilo hromadenie vlhkosti a tvorbu plesní. Preto ak bude izolácia dýchať, zabráni sa vzniku plesní.

06

JE ĽAHKÝ

Pri rekonštrukcii starších domov je potrebné myslieť na statické zaťaženie stropu, kde by mohla byť príliš veľká hmotnosť nebezpečná. Statik vie určiť celkovú nosnosť stropu, no v každom prípade je rozumné vybrať tepelnú izoláciu s nižšou objemovou hmotnosťou. Minerálna izolácia Supafil je najľahší, v porovnaní s celulózou a taktiež s drevovláknitou izoláciou.

Aplikácia rozličných fúkaných izolácií v objemovej hmotnosti:
- Minerálna vlna Supafil 12 – 35 kg/m3
- Celulóza 30 – 70 kg/m3
- Drevovláknitá izolácia 30 – 50 kg/m3

07

Je ekonomický = šetrí náklady

Ďalšou vlastnosťou, ktorá Supafil odlišuje od konkurencie, je sadavosť menšia ako 1 %. Výrobcovia celulózových izolácii uvádzajú sadavosť 15 - 20 %, čo si vyžaduje nafúkať do konštrukcie až o 20 % viac materiálu, ako pri minerálnej izolácii. Pre dosiahnutie rovnakej úrovne tepelného výkonu treba pri Supafile oproti celulóze dokonca o polovicu menej materiálu.

Porovnanie spotreby materiálu pri 400 mm hrúbke izolácie
- Fúkaná izolácia Supafil 7,2–8,4 kg/m2

- Drevovlákno 13–16 kg/m2
- Fúkaná izolácia z celulózy 12–18 kg/m2

Vďaka úspore materiálu šetríte aj svoje finančné prostriedky.

08

Izoluje a pohlcuje hluk

Všetky vláknité izolácie majú vynikajúce akustické vlastnosti, čo znamená, že sú vysoko zvukovo pohltivé. Minerálna fúkaná izolácia Supafil je rovnako akusticky účinná ako štandardná minerálna vlna, čo dokazujú laboratórne merania. Už pri hrúbke nafúkaného Supafilu 28 cm a SDK stropu z dvoch sadrokartónových dosiek je vzduchová nepriezvučnosť minimálne 44 dB. „Minimálne“ preto, lebo štandardne sa fúka väčšia objemová hmotnosť aj hrúbka, čiže pri hrúbke 40 cm, ktorá sa najčastejšie v bungalovoch používa, je zvuková izolácia ešte lepšia. Pokiaľ uvažujete aj nad úložným priestorom, kedy sa nad izoláciou vytvorí pochôdzna podlaha napr. z OSB dosky, zlepší sa vzduchová nepriezvučnosť o ďalších 8 dB. 

Legenda:
1 - Dve vrstvy štandardného typu sadrokartónu
2 - Oceľový CD profil + oceľový záves
3 - Drevený trám - osová vzdialenosť 600mm
4 - Supafil Loft objemová hmotnosť 12 kg/m3 - hrúbka 280 mm
5 - Drevený záklop (napr. OSB doska - 22mm)

Index tlmenia hluku: Rw 52 (-3, -10)

Je nenasiakavý

Dokonale prepúšťa vodnú paru, preto je odolný voči vlhkosti, plesniam i škodcom.

Nerobí odpad

Pri metóde fúkania izolácie nevzniká takmer žiadny odpad. Izolácia je fúkaná pod tlakom zo stroja hadicou priamo na požadované miesto, a tak nevzniká odpad ani odrezky.

Požiar nehrozí

Minerálna fúkaná izolácia je úplne nehorľavá o teda odolná proti požiaru. Aj bez chemických prísad, akými sú spomaľovače horenia, je jej trieda reakcie no oheň A1, čiže je nehorľavá.

Tieto vlastnosti na izolácii Supafil oceňujú zákazníci

  • Efektívne izoluje bez medzier a tepelných mostov.

  • Skutočne ekologická - vyrobená z prírodného minerálneho vlákna bez spojiva.

  • Má oveľa nižšiu spotrebu materiálu, než iné druhy fúkaných izolácií.

  • Je nehorľavá a priedušná (prepúšťa vodné pary).

  •  Veľmi rýchla realizácia bez odpadu.

Zaujalo vás
zateplenie Supafilom?

Kontaktuje nášho špecialistu:

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Cenová kalkulácia

KNAUF INSULATION 2024 | created by people in ARSYline