prečo supafil

Výhody Supafilu

Dostane se všade
01

Dostane se všade

Pri správnej aplikácií dokáže vyplniť akýkoľvek priestor a tvar. Prispôsobí sa podkladu. Nafúkavaný materiál spoľahlivo zaizoluje aj problémové detaily a ťažko prístupné miesta. Najlepšie to oceníte vo väzníkových krovoch, okolo CD profilov či elektrických káblov na sadrokartónových stropoch.

Žiadne tepelné mosty
02

Žiadne tepelné mosty

Pri aplikácii sa vytvorí súvislá izolačná vrstva, ktorá nie je prerušovaná spojmi. Takto sa nevytvoria medzery a nevznikajú tepelné mosty, preto má vysokú účinnosť. Úspora tepla sa pohybuje okolo 30% a investícia sa tak vráti na nižších účtoch za vykurovanie už za 3-5 rokov.

Doma vás neobmedzí
03

Doma vás neobmedzí

Stroj na fúkanie dokáže zaizolovať strop bežného rodinného domu za 3 až 4 hodiny a pri bežnej prevádzke domácnosti. Potrebné sú len malé otvory do stropu, čím sa znížia prípravné práce i náklady na minimum.

Je naozaj ekologický
04

Je naozaj ekologický

Na trhu je množstvo fúkaných produktov označovaných ako „ekologická izolácia", toto označenie však býva často diskutabilné. Netreba sa uspokojiť s tým, že je základ izolácie rastlinného pôvodu. Vždy treba brať do úvahy aj ďalšie pridané látky a hodnotiť ich z hľadiska ich vplyvu na zdravie človeka.

Medzi najznámejšie prídavky fúkaných izolácii patrí napríklad kyselina boritá, borax alebo amónne soli. Minerálna fúkaná izolácia Supafil žiadne pridané látky neobsahuje. To z nej robí skutočne ekologický a zdravotne nezávadný materiál. Je  ekologická nie len k ľuďom, ale aj k prírode.

Supafil dýcha
05

Supafil dýcha

Minerálna vlna dobre prepúšťa vodné pary cez konštrukciu a preto je ideálna aj pri stavbách s vlhkými stenami. Zakrytie takýchto povrchov nepriedušným materiálom by spôsobilo hromadenie vlhkosti a tvorbu plesní. Preto ak bude izolácia dýchať, zabráni sa vzniku plesní.

Ekonomický = šetrí náklady
06

Ekonomický = šetrí náklady

Ďalšou vlastnosťou, ktorá Supafil odlišuje od konkurencie, je sadavosť menšia ako 1 %. Výrobcovia celulózových izolácii uvádzajú sadavosť 15 - 20 %, čo si vyžaduje nafúkať do konštrukcie až o 20 % viac materiálu, ako pri minerálnej izolácii. Pre dosiahnutie rovnakej úrovne tepelného výkonu treba pri Supafile oproti celulóze dokonca o polovicu menej materiálu.

POROVNANIE SPOTREBY PRI SUPAFIL-E A INÝCH PODOBNÝCH MATERIÁLOCH
- Fúkaná izolácia Supafil 2,5–3,6 kg/m2

- Čadičová fúkaná izolácia 8,0–9,3 kg/m2
- Fúkaná izolácia z celulózy 9,7–13,5 kg/m2

Vďaka úspore materiálu šetríte aj svoje finančné prostriedky.

Benefity
Je nenasiakavý

Je nenasiakavý

Dokonale prepúšťa vodnú paru, preto je odolný voči vlhkosti, plesniam i škodcom.
Nerobí odpad

Nerobí odpad

Pri metóde fúkania izolácie nevzniká takmer žiadny odpad. Izolácia je fúkaná pod tlakom zo stroja hadicou priamo na požadované miesto, a tak nevzniká odpad ani odrezky.
Požiar nehrozí

Požiar nehrozí

Minerálna fúkaná izolácia je úplne nehorľavá o teda odolná proti požiaru. Aj bez chemických prísad, akými sú spomaľovače horenia, je jej trieda reakcie no oheň A1, čiže je nehorľavá.
Izoluje a pohlcuje hluk

Izoluje a pohlcuje hluk

Všetky vláknité izolácie majú vynikajúce akustické vlastnosti, čo znamená, že sú vysoko zvukovo pohltivé. Supafil vám zabezpečí lepšiu ochranu pred hlukom zvonku.
Tieto vlastnosti na izolácii Supafil oceňujú zákazníci

Tieto vlastnosti na izolácii Supafil oceňujú zákazníci

  • Efektívne izoluje bez medzier a tepelných mostov.

  • Skutočne ekologická - vyrobená z prírodného minerálneho vlákna bez spojiva.

  • Má oveľa nižšiu spotrebu materiálu, než iné druhy fúkaných izolácií.

  • Je nehorľavá a priedušná (prepúšťa vodné pary).

  •  Veľmi rýchla realizácia bez odpadu.
Zaujalo vászateplenie Supafilom?

Zaujalo vás
zateplenie Supafilom?

Kontaktuje nášho špecialistu:

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Cenová kalkulácia

KNAUF INSULATION 2021 | created by people in ARSYline