Referencie

Keď dom pri greene, tak ekologický

Rekreačný dom v Hrubej Borši bol určený pre manželov, ktorí majú radi golf.
Do prírodného prostredia pri jazierku a golfovom ihrisku bola teda ekologická minerálna fúkaná izolácia ako stvorená.

Izolácia ekologického domu fúkanou izoláciou.

Moderný bungalov pri golfovom klube je ideálnym miestom pre relax. Keďže ho majitelia plánovali využívať hlavne v letnom období, záležalo im v prvom rade na tom, aby sa v horúčavách neprehrieval. Stavbu realizoval ich syn so svojou firmou, takže voľba konštrukčných materiálov ostala na ňom.

Pre valbovú strechu, ktorá je pre bungalovy typická, zvolil minerálnu fúkanú izoláciu Supafil Loft 045 v hrúbke 40 cm. Pri zateplení stropu zo sadrokartónových dosiek má totiž mnoho výhod - dokonale izoluje všetky elektrické káble, svietidlá zabudované v strope a hlavne kovový nosný rošt a tým vylúči vznik tepelných mostov. Navyše je Supafil absolútne nehorľavý a tým zabezpečuje nie len komfort, ale aj bezpečie. 

0cm Hrúbka
0deň Celkový čas
Izolácia ekologického domu fúkanou izoláciou.

Majitelia potvrdzujú, že v dome je v letnom období príjemný tepelný komfort. Tento spôsob tepelnej izolácie je vhodný práve pre stavby typu bungalov, kde podkrovie nie je obytné. Vyžaduje si oveľa menšiu prácnosť ako pri použití tepelnej izolácie v rolkách, nezanecháva nezaizolované medzery a prednosťou je aj rýchlosť aplikácie – práca sa vykoná za jeden deň.

Realizácia: DR Invest
Fúkaná izolácia: Fúkané izolácie, s.r.o. Martin

Valbová strecha izolovaná Supafil fúkanou izoláciou.

Zaujalo vás
zateplenie Supafilom?

Kontaktuje nášho špecialistu:

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Cenová kalkulácia

KNAUF INSULATION 2024 | created by people in ARSYline